Wszystko na temat psów

Wielkie odchudzanie psów i kotów rozpoczęte!

Trzy psy i trzy koty, przy wsparciu swoich właścicieli i lekarzy weterynarii walczą z nadprogramowymi  kilogramami. Czteromiesięczna kuracja odchudzająca to wygrana w konkursie „Odchudź z nami swoje zwierzę”.

KonkursZwierzaki, które zmagają się z otyłością i nadwagą to trzy kotki: Izis, Tosia i Mokka oraz trzy suczki: Daisy, Nika i Nina. Zainteresowanie konkursem było ogromne. To znak, że w mentalności polskich właścicieli zwierząt zaszły bardzo pozytywne zmiany. Okazuje się, że właściciele stają się coraz bardziej świadomi i rozumieją, że zadbane i dobrze wyglądające zwierzę niekoniecznie musi być grube. Dodatkowe kilogramy, tak jak w przypadku ludzi, wiążą się również z ryzykiem wielu zagrożeń dla zdrowia, takich jak choroby ortopedyczne, zaburzenia metaboliczne (np. nietolerancja glukozy, stłuszczenia wątroby u kotów), choroby układu moczowo-płciowego, ryzyko wystąpienia nowotworów i inne. Otyłe zwierzęta żyją krócej i gorzej znoszą zabiegi wymagające znieczulenia ogólnego, a także dłużej wracają do zdrowia i sprawności po różnego rodzaju chorobach czy urazach. Uczestnicy konkursu wykazywali się dużą wiedzę i świadomością dotyczącą zagrożeń towarzyszących otyłości. Wielokrotnie w swoich uzasadnieniach wspominali o wyjątkowej trosce o zdrowie swoich podopiecznych. „Myślę, że to jest ostatni dzwonek, aby zadbać o zdrowie Izis. Chcę, żeby była ze mną jak najdłużej. Do tej pory próbowałam różnych metod odchudzania, ale żadna nie przyniosła efektu” – deklarowała w uzasadnieniu swojego zgłoszenia jedna ze zwyciężczyń, Agnieszka Turzyńska.

Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki programowi schudną nie tylko zwycięskie zwierzaki, ale również pozostali właściciele przyjrzą się dokładniej wadze swoich czworonożnych podopoiecznych. Lekarze weterynarii biją bowiem na alarm - ponad 46% kotów ma problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, z tego jedna trzecia kotów cierpi na nadwagę, a 13% to zwierzęta otyłe.  W przypadku psów problem z utrzymaniem optymalnej masy ciała dotyczy około 40% osobników,  w tym co trzeci pies ma nadwagę, a co dziesiąty jest otyły*.

Postępy w odchudzaniu sześciu zwycięskich zwierząt śledzić można pod adresem: http://www.royal-canin.pl/odchudz-z-nami-swoje-zwierze/ w zakładce „relacje”. Tam ich właściciele opisują przebieg kuracji oraz dzielą się swoimi wrażeniami.

Konkurs „Odchudź z nami swoje zwierzę” jest częścią kampanii edukacyjnej „Ważą się losy psów i kotów. Stop otyłości”, która już od czterech lat kieruje swoje działania w stronę właścicieli zwierząt, a także lekarzy weterynarii, uświadamiając, czym jest otyłość zwierzęca, jak należy jej zapobiegać oraz jak niebezpieczna może być dla zdrowia czworonogów.

* Dane z Raportu Epidemiologicznego będącego wynikiem badań przeprowadzonych przy udziale Lekarzy Weterynarii, na terenie całej Polski, w 2009 roku.

 

Kontakt prasowy:

Agencja PR Image Line Communications

www.imageline.pl

Magdalena Ciszewska

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

tel. +48 502 664 713

Agata Niemiec-Miżejewska

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

tel. +48 503 002 513

System reklamy Test