Wszystko na temat psów

Żywienie psa

Wielkie odchudzanie psów i kotów rozpoczęte!

Trzy psy i trzy koty, przy wsparciu swoich właścicieli i lekarzy weterynarii walczą z nadprogramowymi  kilogramami. Czteromiesięczna kuracja odchudzająca to wygrana w konkursie „Odchudź z nami swoje zwierzę”.

Więcej…

„Stop otyłości. Ważą się losy psów i kotów” - finał kampanii edukacyjnej w podwarszawskim Parku Kultury Powsin

Właściciele psów licznie skorzystali z możliwości zważenia swoich psów oraz uzyskania bezpłatnej porady lekarza weterynarii podczas otwartej imprezy pod hasłem „Stop otyłości. Ważą się losy psów i kotów” w Parku Kultury Powsin.  Obecność tak dużej ich liczby jest wyrazem troski o zdrowie i dobrą kondycję ich czworonożnych podopiecznych.

Więcej…

Pies nie daje zbliżyć się do miski

Dla psa, podobnie jak dla innych zwierząt, jedzenie jest niezwykle ważne. Gwarantuje mu przetrwanie. Jednak zdarza się, iż niektóre psy zbyt skrupulatnie bronią swego jedzenia. Kiedy próbujemy zbliżyć się do miski, warczą, a w ekstremalnym wypadku mogą nawet ugryźć. Problem ten staje się niezwykle istotny, gdy w rodzinie są dzieci. To normalne, że nie wolno psu przeszkadzać podczas jedzenia, ale gdy nadmiernie go pilnuje, trzeba przedsięwziąć odpowiednie kroki.

Więcej…

Żywienie psa w krytycznym okresie dorastania

W przeciwieństwie do człowieka pies rośnie niesamowicie szybko. W ciągu pierwszych 7 miesięcy życia waga czworonoga może wzrosnąć 15-40-krotnie.  Zanim pies ukończy rok, jego waga może wynosić 60 razy więcej od wagi urodzeniowej, a szkielet będzie niemal całkowicie rozwinięty i ukształtowany.

Więcej…

Psy są mięsożercami

Psy to zwierzęta mięsożerne. Psie zęby są inaczej skonstruowane, niż ludzkie - służą do rozrywania i rozszarpywnia mięsa. Nie mają płaskich powierzchni do rozcierania ziaren zbóż, jak to jest w przypadku zębów ludzkich. Proces trawienia zaczyna się u psa w żółądku, nie zaś w pysku. Wszystkie enzymy trawienne są nastawione do trawienia mięsa i surowych produktów. Więc jeśli pies ma być zdrowy, powinien dostawać mięso.

Więcej…

Gotowa żywność dla psów

W dużych sklepach można dostać sporo paczkowanej żywności dla psów w puszkach lub paczkach. Jest dobrze zbilansowana i zwykle wysokiej jakości. Duże przedsiębiorstwa, produkujące żywność dla psów, mają własne laboratoria badawcze, w których kontroluje się jakość pokarmów.

Więcej…

Jakim mięsem należy karmić psa?

Każde mięso jest bogate w białko, każde jednak ma inną wartość odżywczą. Białe mięso (kurczak, cielęcina) nie dostarcza takich samych składników odżywczych jak mięso czerwone (wołowina, konina). Doskonałym elementem pożywienia są również ryby, pod warunkiem jednak, że podajemy je ugotowane.

Więcej…

System reklamy Test