Wszystko na temat psów

Zdrowie psa

Shih tzu - choroby

Rasa shih tzu jest szczególnie podatna na kilka chorób, które poniżej zostaną pokrótce omówione.

Pierwszą chorobą, na jaką może zachorować nasz shih tzu jest autoimmunologiczne zapalenie tarczycy.

Więcej…

Homeopatia - czy może pomóc psu?

Niejeden pies odczuwa niepokój lub lęk w pewnych okolicznościach. Może to być wyjazd z domu, wizyta u weterynarza, burza na zewnątrz czy wszelkie inne sytuacje, które pies postrzega jako stresujące.

Więcej…

Ząbkowanie u szczeniąt

Tak jak ludzkie noworodki - szczeniaki rodzą się bez zębów. W wieku 3-5 tygodni pojawia się zestaw małych, ostrych zębów mlecznych. W czwartym miesiącu życia wzrost stałych zębów wywołuje lekkie zaczerwienienie i opuchliznę dziąseł, gdy zęby stałe naciskają na korzenie zębów mlecznych. Różne są oznaki ząbkowania.

Więcej…

Jak rozpoznać słabego szczeniaka

Zdrowe szczeniaki są suche, ciepłe, i okrągłe w dotyku, o "normalnym" napięciu skóry. Gdy się je podnosi, kurczą się. Słabe szczeniaki są wilgotne i miękkie w dotyku. Ich skóra jest nieelastyczna i "sterczy", gdy odciągnie się jej fałd. Zadowolone, zdrowe młode wydają delikatne pomruki, przerywane piskami i ostrymi odgłosami, gdy są głodne łub w czasie karmienia.

Więcej…

Amerykański Pit Bull Terrier - profilaktyka zdrowotna

Szczepienia

Każdy właściciel ma obowiązek pamiętać o szczepie­niach, które chronią naszego psa przed wystąpie­niem chorób zakaźnych, bądź łagodzą przebieg choroby (u nie szczepionych psów nosówka lub parwowiroza mogą mieć przebieg śmiertelny).

Więcej…

Szkielet psa

W szkielecie psa są dwa podstawowe rodzaje kości. Kości długie (takie jak kości kończyn) i kości płaskie (czaszka, miednica, łopatka). Mimo że podstawowa budowa nie zmieniła się od początku istnienia gatunku, kończyny zostały znacznie przekształcone. Pomyślcie tylko o różnicy między sylwetką jamnika i bernardyna. Przyczynę stanowi fakt, że człowiek selektywnie hodował psy, których kości różniły się długością i grubością.

Więcej…

Kręgosłup psa

Kręgosłup jest kolumną zbudowaną z pojedynczych kości zwanych kręgami, połączonych ze sobą silnymi więzadłami. Przez środek tej kolumny przebiega kanał nerwowy z rdzeniem kręgowym. Większość nerwów całego ciała wychodzi z rdzenia kręgowego.

Więcej…

System reklamy Test