Wszystko na temat psów

Warto szkolić swojego psa

Szkolenie własnego psa należy uznać za podstawę. Dzięki szkoleniu między psem, a jego właścicielem, tworzy się nić porozumienia. Powstaje silna więź, dzięki której pies ma poczucie pewności siebie i bezpieczeństwa.

Wiele osób władczość i asertywność psa błędnie interpretuje jako pewność siebie. Pewność siebie to jednak zupełnie coś innego. Pies pewny siebie jest zrelaksowany, czujny, szczęśliwy i czuje się bezpiecznie. Nie próbuje kontrolować swojego właściciela czy całego środowiska, w którym przebywa. Wręcz przeciwnie, jest przekonany, że właściciel go obroni i zaspokoi jego potrzeby - nie tylko fizyczne, jak ruch czy żywienie, lecz także potrzebę czułości, zabawy i stymulacji.

Istotą szkolenia nie jest to, aby narzucać swojemu psu sposób zachowania zupełnie obcy jego naturze. Nie chodzi też o to, by złamać jego silną wolę i doprowadzić do tego, aby się bał. Chodzi o to, by dać psu narzędzia, dzięki którym będzie potrafił żyć w naszym świecie. Kiedy sprowadzamy szczeniaka do domu, uczymy go, aby nie brudził. Nauczenie psa, by przyszedł do nas, gdy wołamy, lub został na miejscu, gdy mu każemy, także jest ważne. Wyszkolony pies nie tyko grzeczniej zachowuje się, ale też jest znacznie bezpieczniejszy dla otoczenia.

Mózg psa potrzebuje stymulacji, podobnie jak mózg człowieka, dlatego też zwierzęta te chętnie się uczą. Gdy uczymy i szkolimy psa, ustawiamy go na całe życie. Wymaga to jednak cierpliwości i czasu.

Szkolenie psa nie powinno być obowiązkiem, który spełniamy niechętnie, lecz powinny być ciągłym, pozytywnym doświadczeniem i okazją do tego, by razem ze swoim pupilem świetnie się bawić.

System reklamy Test