Wszystko na temat psów

Szkolenie psa

Nauka niezależności i zostawanie psa w domu

Pies zazwyczaj jest całkowicie zależny od swojego stada, którym jest dla niego rodzina, z którą mieszka. To człowiek zapewnia psu wszystkie funkcje życiowe - pożywienie, towarzystwo, ruch czy bezpieczne schronienie. Nie oznacza to jednak, iż powinniśmy podchodzić do psa, jak do dziecka.

Więcej…

Przedszkola dla psów

Bardzo dobrą inwestycją w przyszłość psa jest zabranie go na zajęcia w przedszkolu w wieku szczenięcym. Nasz pupil będzie mieć dzięki temu okazję do zabawy i socjalizacji z innymi psami. Będzie mógł też nauczyć się odpowiednich zachowań podczas stykania się z przedstawicielami swego gatunku.

Więcej…

Przyzwyczajanie szczenięcia do przebywania w kojcu

Aby szczenię czuło się swobodnie w kojcu, potrzeba kilku dni. Przyzwyczajanie powinno przebiegać stopniowo. Jeżeli wszystko zrobimy jak należy, kojec będzie dla psa miejscem przyjemnym i pies będzie to miejsce traktować jak własne legowisko.

Więcej…

Nauka komendy "zostań"

Przy nauce komendy "zostań" bardzo ważne jest, aby nie przyspieszać kolejnych etapów nauki. Trzeba uczyć psa stopniowo, zwiększając odległość oraz czas. Przy tej komendzie, w przeciwieństwie do innych, możemy powtarzać "zostań" dowolną ilość razy, nie osłabiając skuteczności szkolenia. A jest tak dlatego, że nie uczymy psa, by coś zrobił - wręcz przeciwnie, uczymy go, aby niczego nie robił.

Więcej…

Nauka komendy "siad"

Siedzenie to dla psa naturalna pozycja. Nauka tej komendy to dobry początek szkolenia. Zanim jednak do tego przystąpimy, należy upewnić się, że pies nie ma żadnych problemów (jak np. wada bioder) i może bez problemu siadać, nie mając z tym żadnych kłopotów.

Więcej…

Wybór metody szkoleniowej

Jest wiele metod, za pomocą których można wyszkolić psa - od prymitywnych zaczynając, na dość wyszukanych kończąc. Na sposoby szkolenia w pewnym (ale dosyć niewielkim) stopniu ma wpływ postęp technologiczny. Na przykład obecnie nie potrzeba stawiać płotu wokół swego podwórka, ponieważ można zamontować niewidoczne ogrodzenie elektroniczne, które nie pozwala psu opuścić terenu, ponieważ wysyła impuls elektryczny za każdym razem, gdy pies spróbuje to zrobić.

Więcej…

System reklamy Test