Wszystko na temat psów

Czarny terier rosyjski

  • Maść: Czarna, czasami niewielka ilość szarych włosów
  • Waga: 40-65 kg
  • Wzrost: 63-75 cm
  • Szkolenie: zwykłe

 

Czarny terier rosyjski, jak sama nazwa wskazuje, został wyhodowany w Rosji, jeszcze za czasów istnienia Związku Radzieckiego. Powstał on ze skrzyżowania airedale terierów, sznaucerów olbrzymów, rottweilerów z rodzimymi czarnymi sznaucerami i terierami. Hodowano go, aby służył w jednostkach mundurowych, takich jak służba celna czy wojsko.

Pies ten wykazał się umiejętnością przystosowania do różnych warunków klimatycznych, co w Rosji jest bardzo ważne, był mocny, zdolny i stosunkowo łatwy w szkoleniu. Potrafił szybko reagować i działać, był gotowy do obrony bez zbędnej agresji. Okazało się jednak, że zbyt mocno przywiązuje się do swego właściciela. Dlatego zrezygnowano z państwowej hodowli i rasa ta trafiła do rąk prywatnych.

Kiedy to nastąpiło, dokonano modyfikacji charakteru poprzez odpowiednią selekcję i uzyskano rodzinnego psa towarzyszącego. Jest on wiernie oddany swojemu panu, do obcych odnosi się z nieufnością. Czasami jeszcze hoduje się czarne teriery dla wojska, dlatego nabywając takiego psa, należy zwrócić uwagę, czy od dziecka jest przyzwyczajany do ludzi i czy psy hodowcy są łagodne.

czarny terier rosyjski

System reklamy Test