Wszystko na temat psów

Duży szwajcarski pies pasterski

  • Maść: czarna z brązoworudym podpalaniem i białymi oznakami
  • Waga: 36-59 kg
  • Wzrost: 60-72 cm

 

Duży szwajcarski pies pasterski został wyhodowany przez znanego kynologa, profesora Heima. Heim natrafił na krótkowłosego berneńskiego psa pasterskiego i wystylizował nową rasę. Budzi to wątpliwości do dnia dzisiejszego z uwagi na małą bazę hodowlaną.

Duży szwajcarski pies pasterski jest typowym psem podwórzowym, od małego musi być uczony podporządkowania i integracji w stadzie. Dlatego też nie jest psem dla osób początkujących. W wieku dorosłym ma zrównoważony charakter i dobry instynkt obronny. Nie przejawia nadmiernej agresji.

Pies ten potrzebuje miejsca i bliskiego związku z rodziną. Nie lubi zbytnio biegać i nie należy do psów, które chcą być ciągle zajęte. Nie włóczy się, bez problemu można go zostawić w ogrodzie czy na podwórzu. Jest mało wymagający i łatwy w pielęgnacji, a także odporny na warunki pogodowe, dlatego też jest idealnym stróżem różnego rodzaju posiadłości i gospodarstw. Jeżeli swojego właściciela uzna za szefa, można go wyszkolić na psa lawinowego, ratownika i towarzysza.

Duży szwajcarski pies pasterski

System reklamy Test