Wszystko na temat psów

Fila brasileiro

  • Maść: rozmaite poza czysto białą, mysio szarą, nakrapianą lub czynnikiem merle
  • Waga: suka min. 40 kg, pies min. 50 kg
  • Wzrost: 60-75 cm
  • FCI-Nr: 76

 

Fila brasileiro do dziś używany jest w Brazylii do polowania na grubą zwierzynę, np. na jaguary czy dziki. Pies ten ceniony jest jako dobry stróż i obrońca w dużych posiadłościach.

Ten energiczny pies zaganiający pochodzi od dogów należących do portugalskich i hiszpańskich zdobywców. W późniejszych czasach dodano krew ras europejskich, takich jak bloodhound czy mastif. Psy te są nieufne wobec obcych. Nie wolno rozwijać u nich instynktu obronnego, który jest już wrodzony.

Jeśli decydujemy się na to, aby fila brasileiro był naszym psem rodzinnym, należy szczególną uwagę zwrócić na fazy wpajania i socjalizacji szczeniąt. Gdy są one przeprowadzane prawidłowo, pies jest czułym i godnym zaufania domownikiem.

Fila brasileiro to pies dla osób doświadczonych znających zachowania psów. Wychowanie, ruch i odpowiednie żywienie wymagają dużej staranności. Pies ten nie jest sam z siebie skłonny do tego, aby się podporządkować, dlatego trzeba nauczyć go akceptacji swojego miejsca w stadzie. Jest pełnym pasji myśliwym i nie nadaje się dla osób lubiących wygodę.

fila brasileiro

System reklamy Test