Wszystko na temat psów

West highland white terrier

  • Maść: biała
  • Waga: 7-10 kg
  • Wzrost: 25-28 cm
  • Szkolenie: zwykłe
  • FCI-Nr: 85

 

West highland white terrier został wyhodowany przez pułkownika E. D. Malcolma. Człowiek ten pierwotnie polował z cairn terrierem, jednak któregoś razu pomylił tego psa z królikiem i go zastrzelił. W związku z tym postanowił wyhodować dobrze widoczną rasę, która już nie będzie narażona na taką tragiczną pomyłkę. Po skojarzeniu najjaśniejszych cairn terrierów powstał west highland white terrier.

West highland white terrier z początkiem XX wieku pojawił się na wystawach w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Dziś jest to jeden z najpopularniejszych terrierów. Jego białe umaszczenie uznawane jest za wysoce estetyczne. W Japonii istnieje przesąd, że psy te przynoszą szczęście.

Aby sierść tych psów dobrze wyglądała, należy ją codziennie szczotkować i od czasu do czasu poddawać trymowaniu i przycinaniu na głowie i uszach. Westie podatne są na alergie, w wyniku których sierść staje się szara lub przyrudzona. W następstwie alergii pojawia się zwyrodnienie tkanki łącznej i niewydolność płuc, której przejawem jest chroniczny kaszel.

West highland white terrier potrzebuje dużo ruchu i zajęcia. Jest psem energicznym i chętnym do zabawy.

west highland white terrier

System reklamy Test