Wszystko na temat psów

Szpic niemiecki wilczy - keeshond

  • Maść: wilczasta
  • Waga: 27-32 kg
  • Wzrost: 43-45 cm
  • Szkolenie: trudne
  • FCI-Nr: 97

 

Szpic niemiecki wilczy jest największym ze szpiców pochodzących z Niemiec. Współcześnie spotyka się go dość rzadko. Na terenach dzisiejszych Niemiec pojawił się ok. 1000 lat temu.

Pies ten nadaje się do towarzystwa, ma żywy temperament. Nie jest jednak łatwy do ułożenia i potrafi być kąśliwy. Ma groźny wygląd i wrodzoną szczekliwość, dlatego świetnie nadaje się na stróża.

Keeshond nie stanowi odrębnej rasy, jest tylko odrobinę mniejszy od szpica wilczego, w krajach anglosaskich określa się go holenderską nazwą keeshond. Wzięła się ona stąd, że pies ten był ulubionym towarzyszem przywódcy holenderskiego powstania z XVIII wieku - Keesa de Gyselaera.

Keeshoundy pełniły funkcję stróżów i tępicieli gryzoni na barkach. Dzięki swej inteligencji i przyjaznemu charakterowi stały się psami domowymi i stróżującymi. Psy te wymagają doświadczonego, stanowczego właściciela i starannego wychowania.

Szpic wilczasty, w tym keeshond, jest w stanie wytrzymać największy mróz, gdyż chroni go nastroszony, obfity włos okrywowy i gęsty, wełnisty podszerstek. Pielęgnacja tej sierści jest pracochłonna.

szpic niemiecki wilczy

System reklamy Test