Wszystko na temat psów

Owczarek staroangielski - bobteil

  • Maść: wszystkie odcienie barwy marmurkowej, szarek i błękitnej, z lub bez białych oznak
  • Waga: 30-36 kg
  • Wzrost: minimum 56 cm

 

Owczarek staroangielski należy do kudłatych psów pasterskich. Kiedy w Anglii wytępiono wilki, stał się psem zaganiającym. Przez pewien czas był bliski wymarciu, uratowała go od tego hodowla psów rasowych.

Hodowcy wystawowi stworzyli psu piękną sierść sprawiającą, że zwraca na siebie uwagę na wystawach. Niestety wcale nie pasuje ona do tego silnego psa o mocnym poczuciu własnej wartości.

Bobtail musi być wychowywany konsekwentnie, nie może też zabraknąć miłości. Pies ten potrzebuje bliskiego kontaktu z rodziną. Jest ruchliwy i inteligentny, zachowuje czujność, ale nie jest agresywny. Czasami bywa też uparty.

Trzymany w domu owczarek staroangielski wymaga czasochłonnej pielęgnacji sierści (ok. 4 godz. tygodniowo, w razie złej pogody lub psa wystawowego więcej). Nie jest to pies dla ludzi bardzo ceniących sobie czystość, chyba że zdecydują się na strzyżenie. Szczekanie bobtaila ma charakterystyczne, grzechoczące brzmienie. Pies ten potrzebuje ruchu i zajęcia, lubi wykonywać różnorodne zadania.

owczarek staroangielski

System reklamy Test