Wszystko na temat psów

Golden retriever - charakter, pielęgnacja, szkolenie

Golden retriever to duża, wspaniała, energiczna rasa. Na całym świecie psy te uważane są za świetnych towarzyszów rodziny. Mają silną budowę, dobre proporcje i dobrze radzą sobie w polowaniu na lądzie i w wodzie. Są zwinne i spostrzegawcze.

golden-retrieverGolden retrievery są zazwyczaj grzeczne i mają swój urok. Rasa ta odznacza się dużą inteligencją. Czasami są problemy, kiedy zostawia się golden retrievera samego w domu na dłuższy czas. Może wtedy napsocić i przejawiać destrukcyjne zachowania.

Wobec dzieci golden retrievery są łagodne i cierpliwe. Podobnie jest ze stosunkiem do innych zwierząt. Czasami mają tendencję do szczekania, co ma służyć jako forma powitania. Nie powinno się kupować tego psa, jeśli wszyscy w domu pracują i nikt nie może poświęcić mu więcej czasu. Golden retrievery wymagają dużej ilości interakcji z człowiekiem i towarzystwa.

Sierść golden retrievera wymaga codziennego, dokładnego szczotkowania. Powinien być regularnie myty suchym szamponem, a normalnym szamponem na mokro tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne.

Rasa ta, podobnie jak wiele innych, ma skłonność do dysplazji stawów biodrowych, a także zaćmy i alergii skórnych. Nie należy jej przekarmiać, gdyż golden retrievery mają skłonność do tycia.

Sierść golden retrievera jest dwuwarstwowa, co sprawia, że jest nieprzemakalna i pies ten jest odporny na warunki atmosferyczne. Zewnętrzna warstwa jest mocna, elastyczna i może być falująca lub prosta. Nogi i ogon są pokryte dłuższym włosiem. Podszerstek jest gęsty i ma miękką fakturę. Kolor sierści waha się od kremowego do złotego.

Szkolenie golden retrievera jest dosyć łatwe. Jest to rasa wyróżniająca się posłuszeństwem i stosowana czasami w terapiach. Zarówno nauka posłuszeństwa, jak i triki sceniczne czy wykrywanie narkotyków nie stanowią dla tych psów większego problemu.

System reklamy Test