Wszystko na temat psów

Terier australijski - charakter

Terier australijski to mały, zawadiacki pies z odwagą, która bardziej odpowiadałyby o wiele większym czworonogm. W osobnikach tej rasy drzemią niewyczerpane pokłady energii. Teriery te są bardzo lojalne, potrafią okazywać sympatię i uczucia wobec swojej rodziny, a niezwykła inteligencja sprawia, że są bardzo czujnymi i opiekuńczymi towarzyszami.

terier-australijskiTerier austrailjski ma bardzo wystrzony wzrok i słuch. Jest energiczny, pewny siebie i doskonale nadaje się na psa stróżującego. Lubi przypodobać się swojemu właścicielowi, dlatego o wiele łatwiej wyszkolić go w zakresie posłuszeństwa, niz inne teriery. Nie jest napastliwy, jednak lubi szczekać. Kiedy ostrzeże nas przed czymś, co uzna za zagrożenie, należy mu powiedzieć, aby przestał szczekać. Nie powinno być trudności z nauczeniem go, aby przestawał szczekać na komendę.

W stosunki do dzieci terier australijski może próbować okazać dominację i być agresywnym, dlatego jeśli ma się dzieci, trzeba je nauczyć, jak obchodzić się z psem i jak postępować z nim, aby nie zostać zdominowanym.

Z innymi psami oraz innymi zwierzętami teriery australijskie żyją dobrze. Mają jednak skłonności do tego, aby gonić mniejsze zwierzęta, dlatego trzeba trzymać pupila na dobrze ogrodzonym terenie.

Pies ten szybko dostosowuje się do życia w nowym domu. Dobrze znosi podróżowanie. Potrzebuje konsekwentnego i surowego szkolenia, ponieważ ten pewny siebie czworonóg preferuje podążanie własnymi ścieżkami, ale mimo to szybko się uczy.

Dużym plusem tej rasy dla wielu osób może być to, że żywienie nie jest bardzo kosztowne, jak zresztą u większości małych psów.

Kiedy wychowujemy teriera, musimy uważać, aby nie popadł on w Syndrom Małego Psa (Small Dog Syndrom) oraz żeby nie popadł w nawyk pilnowania terytorium. Należy pamiętać, że pies funkcjonuje inaczej niż człowiek i trzeba zaspokajać jego naturalne instynkty, przede wszystkim poprzez zabawę i ćwiczenia.

System reklamy Test