Wszystko na temat psów

Beagle - charakter

Beagle to kochający, słodki i delikatny pies. Zazwyczaj wita innych z radością, czego oznaką jest machanie ogonem. Jest to rasa inteligentna, odważna i towarzyska. Jest łagodna zarówno wobec dzieci, jak i wobec innych psów.

Trzeba jednak pamiętać, że Beagle posiada silny instynkt łowiecki, więc jeżeli mamy do czynienia z innymi zwierzętami niż psy, należy zachować ostrożność, chyba że pies zostanie oswojony z innymi zwierzętami, jak np. koty.

Beagle mają trochę niezależne charaktery. Są zdeterminowane i czujne, wymagają cierpliwego i regularnego treningu. Osoby, które posiadają takiego psa, powinny być jego zdecydowanymi przewodnikami i zapewniać mu odpowiednią ilość doświadczeń i zabawy każdego dnia, w tym spacerów i ćwiczeń, aby uniknąć lęku separacyjnego.

Po wystarczającej ilości ćwiczeń pies będzie spokojny. Jeśli mamy taką możliwość, można kupić jakiś zwierzęcy zapach i pobawić się z psem w tropienie, aby zaspokoić jego naturalny instynkt.

Szczekanie Beagle'a nie brzmi normalnie, jak u większości psów, lecz przypomina ono raczej wycie.

Osobniki tej rasy są ciekawskie i często podążają tam, gdzie zaprowadzą ich nozdrza. Kiedy zbyt mocno zaintryguje ich jakiś zapach, mogą nawet nie słyszeć wołania właściciela albo po prostu go zignorować, dopóki nie dotrą do istoty, której zapach wyczuły. Dlatego jeśli chcemy spuścić swego pupila ze smyczy, róbmy to w miejscach bezpiecznych, które dobrze znamy.

Beagle, któremu pozwoli się być przywódcą stada i dominować nawet nad właścicielem, może nabrać negatywnych nawyków i zacząć się źle zachowywać, np. poprzez chorobliwe pilnowanie czegoś, obsesyjne szczekanie czy gryzienie. Dlatego nie powinno się tych psów zostawiać samym sobie. Nie są to naturalne zachowania u tej rasy, ale przy braku przywództwa i odpowiednich ćwiczeń mogą one wystąpić.

Negatywne zachowania da się skorygować, gdy zaspokoi się naturalne instynkty psa.

beagle

System reklamy Test