Wszystko na temat psów

Eurasier - temperament

Według standardu FCI Eurasiery to spokojne, zrównoważone psy.  Są czujne i żwawe, a w stosunku do obcych reagują bojaźliwie bądź agresywnie. Przywiązują się do swoich rodzin i są przyjazne wobec dzieci.

Eurasier potrzebuje stałego bliskiego kontaktu ze swoją rodziną, a także zrozumienia i konsekwentnego szkolenia. Jednak szkolenie musi przebiegać w sposób pozytywny, ponieważ psy te są bardzo wrażliwe na ostre słowa, a tym bardziej na zbyt ostrą dyscyplinę.

Eurasier jest kombinacją najlepszych cech szpica wilczego, chow chow i Samojeda, dając w rezultacie godną, inteligentną rasę.

Eurasiery nie nadają się na psy pracujące. Szkolenie zawsze powinni przeprowadzać członkowie rodziny, nie zaś obcy ludzie czy treserzy. Psy te powinny mieć dużo ruchu, nie mogą być ograniczone tylko do kojca, łańcucha czy ogrodu, gdyż może się to skończyć nawet depresją.

Psy należące do tej rasy lubią wszelkiego rodzaju aktywność - zarówno treningi związane z posłuszeństwem, jak i szybkością i zwinnością. W domu są ciche i spokojne, na zewnątrz zaś są żywe i chętne do działania.

Eurasiery rzadko szczekają, a jeśli już to robią, muszą mieć dobry powód.

System reklamy Test