Wszystko na temat psów

Rasy psów

Labradoodle

Labradoodle to mieszanka dwóch ras - labrador retrievera i pudla. Jego usposobienie czyni z niego świetnego psa-pomocnika.

Więcej…

Golden retriever - charakter, pielęgnacja, szkolenie

Golden retriever to duża, wspaniała, energiczna rasa. Na całym świecie psy te uważane są za świetnych towarzyszów rodziny. Mają silną budowę, dobre proporcje i dobrze radzą sobie w polowaniu na lądzie i w wodzie. Są zwinne i spostrzegawcze.

Więcej…

Terier australijski - charakter

Terier australijski to mały, zawadiacki pies z odwagą, która bardziej odpowiadałyby o wiele większym czworonogm. W osobnikach tej rasy drzemią niewyczerpane pokłady energii. Teriery te są bardzo lojalne, potrafią okazywać sympatię i uczucia wobec swojej rodziny, a niezwykła inteligencja sprawia, że są bardzo czujnymi i opiekuńczymi towarzyszami.

Więcej…

Beagle - charakter

Beagle to kochający, słodki i delikatny pies. Zazwyczaj wita innych z radością, czego oznaką jest machanie ogonem. Jest to rasa inteligentna, odważna i towarzyska. Jest łagodna zarówno wobec dzieci, jak i wobec innych psów.

Więcej…

Eurasier - temperament

Według standardu FCI Eurasiery to spokojne, zrównoważone psy.  Są czujne i żwawe, a w stosunku do obcych reagują bojaźliwie bądź agresywnie. Przywiązują się do swoich rodzin i są przyjazne wobec dzieci.

Więcej…

Chart polski - ruch

Żywiołem charta jest ruch i przestrzeń. Gdy ktoś planuje tylko stateczne spacery z psem na smyczy, niech zrezygnuje z kupna psa tej rasy. Trzeba mu bowiem zapewnić możliwość swobodnego wybiegania się, zabawy z innymi psami. Jednak nie oznacza to, że będziemy musieli w szczególny sposób zmuszać go do galopów czy wywozić za miasto.

Więcej…

Shih tzu - charakter

Na Wschodzie shih tzu przebywały w luksusowym otocze­niu, zawsze wśród kochających je ludzi. Zadecydowało to o ich udomowieniu i ukształtowało doskonały charakter. Potrafią one zapewnić całe dnie wesołej rozrywki swoim właścicielom; ich radość, malująca się na pyszczku, udziela się każdemu, z kim przebywają.

Więcej…

Chin japoński - charakter

Japońskie chiny są psiakami zazdrosnymi o względy swego pana. Często zdarza się, że okazują złość i zachowują się agresywnie wobec rywali. Są one psami bardzo rozumnymi. Wyhodowane tak, by mogły dotrzymywać towarzystwa czło­wiekowi i rozweselać go — zdają się znać swoją rolę. Z natury żywe, lubią wszelkiego rodzaju zabawy.

Więcej…

Powder puffs

Znane są dwa rodzaje powder puffs. Jeden z nich ma długą, opadającą szatę. Jak wszystkie grzywacze, uszy mają duże, o delikatnym płacie skórnym, u tej odmiany uszy mogą także opadać w dół po bokach głowy — powoduje to często obciążenie długim włosem. Około 90% powder puffs ma uszy tego typu, oczywiście, stojące są wyżej cenione.

Więcej…

System reklamy Test