Wszystko na temat psów

Airedale Terrier - pochodzenie i charakter

Airedale terrier, ze względu na swój wzrost, znany i uznawany jest za "króla terrierów". Potrafi bez problemu upolować lisa czy bobroszczura.

Psy tej rasy wywodzą się z XIX-wiecznej Anglii. Znane były wtedy jako terriery brzegowe czy Bingley terriery (od nazwy miasta Bingley). Sporą popularność zyskały jako psy myśliwskie. Bardzo przydatne były przy polowaniach na ptaki, borsuki czy wydry.

Terriery te lubią bawić się i nie sprawiają kłopotu, kiedy chce się je zacząć szkolić w młodym wieku. Obecnie są kupowane po prostu jako psy do towarzystwa i cieszą się popularnością w wielu krajach.

Airedale terrier bez problemu nawiązuje więzi z rodziną, u której się znajdzie. Z drugiej strony pozostaje surowym i niewzruszonym stróżem. Jest to inteligentna rasa, ale zdarzają się dni, kiedy może być nieco uparty i nie wykonywać poleceń.

Gdy posiada się takiego psa i trzyma się go w domu lub ogrodzie, trzeba mu codziennie poświęcić nieco czasu na spacer i zabawę, aby mógł wyczerpać swą energię, której posiada mnóstwo.

Airedale terriery mają dominujący charakter i raczej nie tolerują innych zwierząt w domu. Potrafią bawić się z innymi psami (najlepiej mniejszymi od siebie), ale trudno byłoby pogodzić posiadanie airedale terriera i innego psa.

 airedale-terrier

System reklamy Test