Wszystko na temat psów

Historia

Shar pei - pochodzenie i charakter

Shar pei prawdopodobnie pochodzi z Chin. Uznaje się, że rasa ta pojawiła się w XIII wieku, a niektórzy eksperci uważają nawet, że wcześniej. Istnieje prawdopodobieństwo, że rasa ta powstała w wyniku skrzyżowania Chow Chow z inną rasą.

Więcej…

Udomowienie psa

Ostatnio odkryte skamieliny wskazują na to, że pierwsze udomowienie psa miało miejsce na Środkowym Wschodzie co najmniej 10 000, a być może nawet 30 000 lat temu. Niektórzy naukowcy wierzą, że proces udomowienia rozpoczął się od wilków buszujących po stertach śmieci w pobliżu ludzkich osad.

Więcej…

Spaniele - pochodzenie

Angielscy myśliwi, doceniając doskonałą pracę psa w terenie, wyznaczali mu rozmaite zadania. Jednego wykorzystywali w lesie, innego w polu Jeszcze innego na terenach podmokłych, obfitujących w stawy, rzeki i jeziora. Pies aportujący zwierzynę przeważnie jej nie wystawiał.

Więcej…

Amerykański Pit Bull Terrier - pochodzenie

Historia powstania rasy jest kontrowersyjna i peł­na niedomówień. Historycy kynologii mają często sprzeczne zdania co do detali i ras prekursorowych. Powszechnie uważa się, iż historia rasy bierze swój początek w Anglii, na początku XIX wieku, kiedy to posta­nowiono poprawić eksterier i żywotność buldogów angielskich.

Więcej…

Sznaucery - pochodzenie

W systematyce kynologicznej sznaucery zaliczane są do grupy pinczerów. Są to pinczery szorstkowłose. Skąd nazwa pinczer? W języku angielskim słowo „to pinsch" ma parę znaczeń:

Więcej…

Lhasa apso - pochodzenie

Od zawsze w stolicy Tybetu (Lhasa) hodowano w bogat­szych domach wielkie, ciężkie psy (mastify tybetańskie) oraz małe pieski, które były mniej ospałe i oprócz towarzyszenia swoim panom, miały wyrywać z drzemki i ostrzegać przed zbliżającym się wrogiem duże psy obronne.

Więcej…

Shih tzu - pochodzenie

Rasa ta uznawana jest za chińską, tam bowiem odnaleźli ją Anglicy. Trzymane na cesarskim dworze krótkonose psy pekińczyki krzyżowane z ofiarowanymi przez tybetańskich władców psami w typie teriera tybetańskiego dały w efekcie długowłose i krótkonose shih tzu. Korzeni rasy należy się więc doszukiwać w Tybecie.

Więcej…

Chart polski - pochodzenie

Z obszaru Azji Mniejszej ówczesne saluki rozprzestrzeniły się na tereny Azji i Europy wraz z migrującymi plemionami celtyckimi i koczowniczymi Scytami. Dały one początek większości współczes­nych europejskich ras chartów, między innymi angielskiemu greyhoundowi, węgierskiemu agarowi, hiszpańskiemu galgo i chartowi polskiemu.

Więcej…

Chiński pies grzywiasty - pochodzenie

Chiński grzywacz, oficjalnie chiński pies grzywiasty, to rasa wyjątkowa, którą trudno porównać z jakąkolwiek inną. Jest to jedyna rasa, w której osobniki długowłose mogą dać w hodowli osobniki bezwłose, lub odwrotnie.

Więcej…

System reklamy Test