Wszystko na temat psów

Akita amerykańska - wygląd i charakter

Akita amerykańsa ma harmonijną budowę oraz mocny, ciężki kościec. Pies tej rasy ma głęboką kufę oraz stojące uszy, które są noszone niemal wzdłuż linii karku.

Duże i masywne Akity mają szeroką, zbliżoną kształtem do trójkąta głowę oraz małe ciemnobrązowe oczy. Ogon jest wysoko osadzony, gruby i pokryty prostym, gęstym i szorstkim włosem. Akita ogon nosi nad grzbietem albo na boku.

Podszerstek jest miękki, gęsty i gruby. Ponadto jest krótszy niż włos okrywowy. Włos okrywowy zazwyczaj jest prosty, szorstki i nieco nastroszony. Na głowie, uszach oraz dolnej części kończyn włos jest krótszy, zaś na kłębie oraz zadzie jest on dłuższy.

U psów tej rasy dopuszczalne jest każde umaszczenie: białe, czerwone, płowe, a także pręgowane i łaciate. Podszerstek może mieć inny kolor niż włos okrywowy.

Akity amerykańskie są odważne i czujne. Ich reakcja na różne bodźce jest szybka, są uważne oraz bystre. Psy tej rasy są przyjacielskie i wrażliwe.

Akita amerykańska szybko się uczy i daje się podporządkować człowiekowi. Ponadto jest nieufna wobec obcych. Z tego względu może być agresywna w stosunku do innych psów.

Mogą także wystąpić problemy z przystosowaniem tych psów do życia w otoczeniu innych zwierząt.

System reklamy Test