Wszystko na temat psów

Psy użytkowe

Akita amerykańska - wygląd i charakter

Akita amerykańsa ma harmonijną budowę oraz mocny, ciężki kościec. Pies tej rasy ma głęboką kufę oraz stojące uszy, które są noszone niemal wzdłuż linii karku.

Duże i masywne Akity mają szeroką, zbliżoną kształtem do trójkąta głowę oraz małe ciemnobrązowe oczy. Ogon jest wysoko osadzony, gruby i pokryty prostym, gęstym i szorstkim włosem. Akita ogon nosi nad grzbietem albo na boku.

Więcej…

Chart węgierski - wygląd i charakter

Chart węgierski jest psem o harmonijnej budowie oraz proporcjonalnej sylwetce. Rasa ta ma dość mocny kościec oraz dobrze zaznaczoną muskulaturę. Psy te są równocześnie niezwykle eleganckie oraz mają wytworny wygląd.

Długość tułowia powinna być nieznacznie większa od wysokości w kłębie. Chart węgierski posiada średniej wielkości ciemne oczy, gruby i mocny ogon oraz dość wysoko osadzone, średniej wielkości uszy.

Więcej…

Gończy grecki - wygląd i charakter

Gończy grecki jest średniej wielkości psem o muskularnej i harmonijnej budowie. Psy tej rasy charakteryzują się dość długą głową, zwisającymi i dość wysoko osadzonymi uszami oraz grubym u nasady i zwężającym się ku koniuszkowi ogonem.

Szata jest gęsta i przylegająca. Umaszczenie jest głównie czarne z rudymi podpaleniami. Biała plamka na klatce piersiowej jest dopuszczalna.

Więcej…

Pasienie owiec przez owczarki

Czasami można obejrzeć transmitowane przez telewizję konkursy sprawności psów pasterskich. Może się wtedy wydawać, że  między przewodnikiem a jego psem istnieje jakaś telepatyczna więź. Łatwo ją wytłumaczyć. Zwróćmy uwagę na zachowanie psów lub wilków w czasie zbiorowych polowań.

Więcej…

System reklamy Test