Wszystko na temat psów

Rasy psów

Akita amerykańska - wygląd i charakter

Akita amerykańsa ma harmonijną budowę oraz mocny, ciężki kościec. Pies tej rasy ma głęboką kufę oraz stojące uszy, które są noszone niemal wzdłuż linii karku.

Duże i masywne Akity mają szeroką, zbliżoną kształtem do trójkąta głowę oraz małe ciemnobrązowe oczy. Ogon jest wysoko osadzony, gruby i pokryty prostym, gęstym i szorstkim włosem. Akita ogon nosi nad grzbietem albo na boku.

Więcej…

Chart węgierski - wygląd i charakter

Chart węgierski jest psem o harmonijnej budowie oraz proporcjonalnej sylwetce. Rasa ta ma dość mocny kościec oraz dobrze zaznaczoną muskulaturę. Psy te są równocześnie niezwykle eleganckie oraz mają wytworny wygląd.

Długość tułowia powinna być nieznacznie większa od wysokości w kłębie. Chart węgierski posiada średniej wielkości ciemne oczy, gruby i mocny ogon oraz dość wysoko osadzone, średniej wielkości uszy.

Więcej…

Gończy grecki - wygląd i charakter

Gończy grecki jest średniej wielkości psem o muskularnej i harmonijnej budowie. Psy tej rasy charakteryzują się dość długą głową, zwisającymi i dość wysoko osadzonymi uszami oraz grubym u nasady i zwężającym się ku koniuszkowi ogonem.

Szata jest gęsta i przylegająca. Umaszczenie jest głównie czarne z rudymi podpaleniami. Biała plamka na klatce piersiowej jest dopuszczalna.

Więcej…

Labradoodle

Labradoodle to mieszanka dwóch ras - labrador retrievera i pudla. Jego usposobienie czyni z niego świetnego psa-pomocnika.

Więcej…

Golden retriever - charakter, pielęgnacja, szkolenie

Golden retriever to duża, wspaniała, energiczna rasa. Na całym świecie psy te uważane są za świetnych towarzyszów rodziny. Mają silną budowę, dobre proporcje i dobrze radzą sobie w polowaniu na lądzie i w wodzie. Są zwinne i spostrzegawcze.

Więcej…

Shar pei - pochodzenie i charakter

Shar pei prawdopodobnie pochodzi z Chin. Uznaje się, że rasa ta pojawiła się w XIII wieku, a niektórzy eksperci uważają nawet, że wcześniej. Istnieje prawdopodobieństwo, że rasa ta powstała w wyniku skrzyżowania Chow Chow z inną rasą.

Więcej…

Terier australijski - charakter

Terier australijski to mały, zawadiacki pies z odwagą, która bardziej odpowiadałyby o wiele większym czworonogm. W osobnikach tej rasy drzemią niewyczerpane pokłady energii. Teriery te są bardzo lojalne, potrafią okazywać sympatię i uczucia wobec swojej rodziny, a niezwykła inteligencja sprawia, że są bardzo czujnymi i opiekuńczymi towarzyszami.

Więcej…

Beagle - charakter

Beagle to kochający, słodki i delikatny pies. Zazwyczaj wita innych z radością, czego oznaką jest machanie ogonem. Jest to rasa inteligentna, odważna i towarzyska. Jest łagodna zarówno wobec dzieci, jak i wobec innych psów.

Więcej…

System reklamy Test