Wszystko na temat psów

Pielęgnacja

Sierść psa

Jest pięć podstawowych typów sierści: długa, jedwabista, nieliniejąca, pokręcona, gładka, szorstka. Można dodać szóstą grupę "skrajności". Każdy rodzaj sierści ma swoje potrzeby pielęgnacyjne, ale zasady wzrostu włosów oraz czynniki wpływające na stan sierści są takie same dla wszystkich. Najbardziej regularnej pielęgnacji wymaga sierść kręcona, szorstka i każda długa sierść.

Więcej…

Amerykański Pit Bull Terrier - pielęgnacja

Sierść

U zdrowego psa sierść jest gładka, przylegająca i błyszcząca. Można to osiągnąć przez prawidłowe żywienie i częste przebywanie na powietrzu. Psy krótkowłose powinny być regularnie szczotkowane, najlepiej przy użyciu zgrzebła, szczotki z włosia lub gumowej rękawicy.

Więcej…

Pielęgnacja owczarka kaukaskiego

Pielęgnacja owczarka kaukaskiego nie jest skomplikowana — jest to rasa, która nie potrzebuje wyszu­kanych zabiegów kosmetycznych i fryzjerskich. Każdy poradzi sobie bez problemu.

Więcej…

Zestaw do pielęgnacji szaty

Najpopular­niejszym i uniwersalnym przyborem do pielęgnacji szaty jest szczotka z naturalnego włosia. Służy zarówno rasom długo- jak i krótkowłosym. Możemy wybierać wśród różnych rozmiarów, kształtów i rodzajów wło­sia, które bywa miękkie, średnie lub sztywne. Wyboru powin­niśmy dokonać w zależności od wielkości naszego psa, długości i typu sierści.

Więcej…

Pielęgnacja jamnika

Każdego dnia powinno się przestrzegać kilku podstawowych zasad, które gwarantują zdrowie, dobrą kondycję i humor jamnika. Są to:

Więcej…

Pielęgnacja pekińczyka

Pekińczyk należy do ras wymagających częstego dozoru higienicznego zarówno w przypadku narządów jak i wyglądu zewnętrznego. Wszelkie zabiegi higieniczno-pielęgnacyjne powinny być przeprowadzane bardzo dokładnie nie powodując przy tym zestresowania psa.

Więcej…

System reklamy Test