Wszystko na temat psów

Wychowanie

Okres lęków u dorastającego psa

Od 8. do 12. tygodnia pies przechodzi przez tak zwany okres lęku lub okres wdrukowania lęku, gdyż każde nieprzyjemne, bolesne lub przerażające doświadczenie, jakie przeżyje szczeniak w tym czasie, pozostawi ślad w jego psychice bardziej, niż gdyby miało to miejsce w innym okresie. Jeśli doświadczenie będzie mocno traumatyczne, pies może mieć zrujnowane życie.

Więcej…

Przyzwyczajanie psa do obroży i smyczy

Kiedy po raz pierwszy przyprowadzamy szczenię do domu, zazwyczaj nie miało ono nigdy wcześniej na sobie obroży. A z pewnością można stwierdzić, że nie chodziło na smyczy. Dlatego też przedmioty te będą dla pieska obce i dziwne. Szyja to bardzo delikatna część ciała i pies instynktownie chroni ją. Gdy dwa psy walczą, często starają chwycić przeciwnika za szyję. Wilki, od których wywodzą się psy, chwytają swoje ofiary za szyję podczas polowania.

Więcej…

Z czym powinno się zapoznać szczeniaka?

Jedne szczeniaki szybko zadamawiają się w swoim nowym domu, inne potrzebują trochę więcej czasu. Najtrudniejsze są pierwsze noce. Wcześniej szczeniak spędzał je ze swoim rodzeństwem, a po przeprowadzce najczęściej musi zacząć spędzać je sam w miejscu, którego nigdy wcześniej nie widział i które jest dla niego całkowicie nowe.

Więcej…

Spuszczanie psa ze smyczy

Każdy pies potrzebuje ruchu i zasługuje na trochę wolności oraz swobody. Pies, który nie jest ograniczony smyczą, może badać świat w swoim własnym, przez nikogo nie narzuconym tempie i kierować się w te miejsca, w które zawiedzie go nos.

Więcej…

Kształtowanie charakteru owczarka kaukaskiego

Wielką i ponurą sławę rosyjskich owczarków, zwłaszcza kaukaza, zapoczątkowali Niemcy z terenów byłego NRD. Już podczas pokazywania na wystawach pierwszych psów głosili oni, że te wielkie, silne, zwierzęta są niezmiernie agresywne w stosunku do wszyst­kiego, co żyje i w żaden sposób nie dają się układać.

Więcej…

System reklamy Test