Wszystko na temat psów

Mowa ciała u psów

Zasadniczym elementem systemu komunikacji u psów jest mowa ciała. Należy poświęcić tej kwestii trochę czasu, obserwując swego pupila w różnych sytuacjach, Podczas tych obserwacji warto spróbować zrozumieć, co pies próbuje nam powiedzieć.

Między psami sygnały przechodzą szybciej, niż czlowiek może to zaobserwować. Zdarza się, że podczas spaceru jeden pies nagle rzuca się na drugiego - agresywnie, bez ostrzeżenia i bez jakiegokolwiek ruchu ze strony psa zaatakowanego. Może się wydawać, że nic nie sprowokowało takiego zachowania, ale w tym ulamku sekundy psy przekazywały sobie sygnały i dokonywały wzajemnej oceny. My, ludzie, czasami jesteśmy mało spostrzegawczy. Pies zaś nie przeoczy niczego, nawet lekkiego uniesienia bądź zmarszczenia brwi.

Człowiek stawia zazwyczaj na komunikację werbalną. Wysyłamy jednak również wiele sygnałow fizycznych. Mowa ciała u ludzi jest mocno rozwinięta, ale aby ją w całości rozpoznawać, trzeba odpowiednio zgłębić tę tematykę. Dobry aktor czy aktorka potrafi bez słow pokazać, co czuje.

Warto czasami poćwiczyć ze swoim pupilem i nauczyć się rozpoznawać sygnały jego ciała, a także zaobserwować, jak odczytuje nasze sygnały niewerbalne.

System reklamy Test