Wszystko na temat psów

Zachowanie psa

Zamieranie i kręcenie się w koło

Mowa ciała to główny element systemu komunikacji u psów. Warto czasami poobserwować psa w różnych sytuacjach i spróbować zrozumieć, co pies usiłuje nam powiedzieć. Tutaj opiszę dwa typowe zachowania psów - zamieranie i kręcenie się w koło.

Więcej…

Szczekanie psa w reakcji na bodziec

Szczekanie jest naturalnym sposobem na to, by chronić terytorium. Kiedy trzymamy psa w ogrodzie, a ktoś będzie przechodzić za płotem, pies zacznie szczekać. Ucisza się dopiero wtedy, gdy potencjalny intruz oddali się. Przechodzący ludzie stanowią bodziec powodujący szczekanie. Kiedy ten bodziec zniknie, szczekanie ustaje.

Więcej…

Rola oczu i uszu w mowie ciała psów

Psy przekazują sobie sygnały za pomocą wielu elementów swego ciała, w tym za pomocą oczu i uszu. Znaki dawane uszami łatwiej jest rozpoznać, gdy są one stojące. Psy z wiszącymi uszami, jak np. spaniele, tak samo przekazują sygnały uszami, ale znacznie trudniej to dostrzec.

Więcej…

Mowa ciała u psów

Zasadniczym elementem systemu komunikacji u psów jest mowa ciała. Należy poświęcić tej kwestii trochę czasu, obserwując swego pupila w różnych sytuacjach, Podczas tych obserwacji warto spróbować zrozumieć, co pies próbuje nam powiedzieć.

Więcej…

Nie daj się zdominować swemu psu

Psy to zwierzęta stadne, a w skład stada wchodzi przywódca oraz grono jego podwładnych. Przywódca decyduje o tym, co i kiedy stado robi. Z punktu widzenia psa rola przywódcy stada prezentuje się następująco:

Więcej…

Popędy u psów

Kiedy pieczesz kiełbaski na griullu, zapach sprawia, iż wzrasta twój apetyt, a także apetyty twoich sąsiadów. W ten sposób zapach wyzwala w tobie popęd łowczy. Podobnie dzieje się w przypadku psa.

Więcej…

Jak pies wyraża swoje uczucia

Pies bardzo wyraźnie daje znać zachowa­niem i głosem o swych uczuciach i zamiarach. Kiedy jest niezadowolony, jeży sierść, opuszcza uszy ku tyłowi i sztywnieje. Ruchy ogona mają tu wielkie znaczenie: mogą na przykład wyrażać radość (szybkie merdanie uniesionym ogonem) albo też strach (nieruchomy ogon schowany między łapami).

Więcej…

Instynkt drapieżnika u psa

Psy są udomowione od wielu lat, mimo to niektóre wciąż mają instynktowny odruch polowania i chwytania ofiary. Mogą się one podkradać, łapać, a nawet zabijać małe zwierzęta, ale często podejmują imponującą gonitwę za ofiarą i zatrzymują się w ostatniej chwili. Klasycznym przykładem jest ściganie kotów.

Więcej…

Instynkt terytorialny psa

Ochrona domu i jego mieszkańców przed natrętami jest podstawowym psim instynktem. Chociaż ptaki i inne zwierzęta są zazwyczaj ignorowane, pies traktuje ludzi i inne psy jako swój gatunek, więc nieznani przedstawiciele tegoż gatunku traktowani są podejrzliwie.

Więcej…

System reklamy Test