Wszystko na temat psów

Problemy z psem

Pies nie chce wyjść na spacer

Czasami zdarza się, że wyprowadzamy psa na spacer i pojawia się problem. Początkowo jest zachwycony, że pójdzie, ale po wyjściu i przejściu paru kroków siada i nie chce się ruszyć z miejsca. Nawet jeśli go wabimy, dajemy smakołyk (nie powinno się w takiej sytuacji dawać smakołyków), pies przejdzie parę kroków i znowu siada. Co wtedy zrobić?

Więcej…

Skakanie psa na ludzi

Skakanie na ludzi to prawdopodobnie najczęstszy problem, na który skarżą się właściciele psów. W większości przypadków takie zachowanie spowodowane jest złym wychowaniem.

Więcej…

Dlaczego psy uciekają?

Przyczyn włóczęgostwa u psów jest wiele, wymienione zostaną tylko te najczęściej występujące. Trzeba wiedzieć, że pies, który urodził się włóczykijem, zawsze będzie miał takie skłonności. Często zresztą popada w rutynę zachowując te same godziny wyjść i powrotów.

Więcej…

Nadpobudliwość psa

Gdy pies nie potrafi usiedzieć na miejscu, energii wystarcza mu za dwóch, jest nadto ruchliwy, oznacza to, że jest nadpobudliwy. Nie sensu w takiej sytuacji na siłę próbować zmienić charakter psa. Najlepiej jest zmęczyć go fizycznie i psychicznie.

Więcej…

Nietykalne psy

Czasami spotykamy psy, które nie cierpią brania na ręce, czesania i dotykania niektórych części ciała. Wiele psów nie znosi, kiedy bierze się je za łapy; inne nie pozwalają macać się po pupie. Im wcześniej zacznie się przyzwyczajać psa do zabiegów pielęgnacyjnych, tym łatwiej je zaakceptuje.

Więcej…

Oddawanie moczu przez psa na znak uległości

Bywa, że pies posikuje, kiedy się z nim witamy, karcimy go, głaszczemy lub bierzemy na ręce. Jest to znak uległości wobec osób, z którą zachodzi interakcja. Problem ten pojawia się dość często. Jeśli w takiej sytuacji karcimy psa, może być jeszcze gorzej.

Więcej…

Oddawanie moczu przez psa w domu

Zdarza się, że pies znajduje sobie w domu miejsca, w których siusia. Zazwyczaj są to miejsca rzadko uczęszczane, jak np. ustronny kąt za segmentem czy fortepianem, salon, sypialnia dla gości, pokój domownika stojącego najniżej w hierarchii (pokój dziecka lub niemowlęcia) itp.

Więcej…

System reklamy Test