Wszystko na temat psów

Agresywność psów

Agresywność psów o wysokim popędzie walki

Popęd obronny psa składa się z popędów ucieczki i walki. Jest wywoływany naturalną chęcią przetrwania, właściwą wszystkim gatunkom zwierząt. Popęd obronny charakteryzuje się znacznie większą złożonością, niż popęd stadny oraz łowny, ponieważ bodziec tego samego typu może wywołać agresję, albo chęć ucieczki.

Więcej…

Jak zareagować w razie ataku psa

Kiedy jesteśmy narażeni na atak psa, nie należy przede wszystkim uciekać. Wprost przeciwnie, trzeba stawić psu czoło i spróbować powstrzymać go słowami (nie gestem).  Ucieczką możemy doprowadzić do  obudzenia atawistycznego instynktu,  który nakazuje psu gonić uciekającą zdobycz.

Więcej…

Kiedy pies może zaatakować

Pogwałcenie granic tego, co pies uważa za swój teren, uruchomi w nim mechanizmy obronne, a jego agresywność może przybrać rozmaitą postać w za­leżności od wychowania, jakie otrzymał. Podobny skutek wywoła próba zabrania jedzenia albo przedmiotu, który uznał za swoją własność.

Więcej…

Dlaczego psy stają się agresywne

Od czasu do czasu słyszymy w mediach lub od znajomych, że ktoś został pogryziony przez psa. Pies, który staje się agresywny, z jednej strony jest niebezpieczny dla otoczenia, z drugiej zaś — zaczyna stanowić trudny problem moralny dla swego właściciela, który musi zazwyczaj się go pozbyć.

Więcej…

Przyczyny i skutki agresywności psów

Oczywistym jest, że nie wszystkie psy są jednakowo agresywne. Niektóre prawie bez przerwy okazują chęć do atakowania, inne, dobroduszne, robią to tylko w pewnych, możliwych do przewidzenia okolicznościach.

Więcej…

Przeciw komu i kiedy psy bywają agresywne

Psy z natury są zwierzętami żyjącymi w stadzie. Ignorując ten fakt, nie sposób pojąć zachowania psa. Miejski pies, tak bardzo ucywilizowany, czasami nawet, przyznajmy, nieco zdegenerowany, wydaje się dość oddalony od dzikich psów.

Więcej…

System reklamy Test