Wszystko na temat psów

Różne

Dbanie o bezpieczeństwo psa w porze letniej

Lato jest świetną porą na to, aby spędzać czas z psem na zewnątrz, ćwicząc i bawiąc się. Jednakże ważne jest, aby zrozumieć, że wysokie temperatury są niebezpieczne i trzeba dbać o to, aby pies zbyt długo nie był narażony na działanie gorąca.

Więcej…

Agility

Agility jest sportem dla psów polegający na tym, że pies prowadzony jest przez swojego przewodnika  komendami głosowymi i ruchowymi, a jego zadaniem jest szybkie i bezbłędne pokonanie toru przeszkód.

Więcej…

Potrzeby emocjonalne psa

Jedni twierdzą, że psy są pozbawione emocji i nie odczuwają ich, inni zaś twierdzą, że psom, podobnie jak ludziom, towarzyszą emocje. Więcej argumentów przemawia za tym, że pies posiada emocje, a wśród tych emocji możemy wyróżnić takie, jak szczęście, strach, smutek, radość, gniew czy depresja.

Więcej…

Rodzaje smyczy dla psów

W zależności od potrzeb, a także od charakteru i wielkości psa, wybieramy odpowiednią smycz. A różnorodność wśród nich jest spora. Możemy wyróżnić smycze skórzane, łańcuszkowe, przeciągane, automatyczne, rozciągające się, a także smycze nylonowe i bawełniane.

Więcej…

Kolczatka dla psa

W przeszłości dla ludzi szkolących psy kolczatka była podstawowym rodzajem obroży. Nie ma wątpliwości, że jest to skuteczne narzędzie szkoleniowe. Niektórzy żartobliwie nazywają ją "religijną obrożą", gdyż nawraca ona psa na właściwe zachowanie.

Więcej…

Czy psy rozumieją ludzi?

Psy bardzo dobrze odgadują subtelne, podświadome sygnały ludzi, oznaczające przyjemność, zmartwienie, złość lub po prostu zamiar zrobienia czegoś. Jest to w końcu sposób, w jaki postępują członkowie sfory dzikich psów, używając języka ciała i dźwięków do wyrażenia uczuć.

Więcej…

Przewożenie psa samolotem

Przewożenie psa samolotem jest raczej tanie i skraca stres; pies nie pozostaje dłużej niż kilka godzin z dala od lekarza. Wszystkie psy muszą podróżować w pojemnikach, które odpowiadają przepisom ustanowionym przez linie lotnicze, zrzeszone w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Ruchu Lotniczego (IATA).

Więcej…

Buda i zagroda dla psa

Budy

Wielu właścicieli, szczególnie psów użytkowych, woli trzymać je nocą w budach, często na uwięzi lub w zagrodzie.  Można zbudować psu osłoniętą budę do spania w nocy lub na kilka godzin dziennie, kiedy nie możemy mu zapewnić towarzystwa i opieki.

Więcej…

Potrzeba ruchu u psa

Dla zdrowia i równowagi psychicz­nej wszystkie psy potrzebują sys­tematycznego ruchu. I to nie tylko po to, żeby załatwić swoje potrze­by fizjologiczne, ale także dla uzy­skania nowych wrażeń.

Więcej…

System reklamy Test