Wszystko na temat psów

Gdzie kupić psa?

Jest wiele miejsc, w których może my nabyć psa. Czasami może być też tak, że nie musimy go nabywać, ponieważ sam nam wpadnie w ręce. Poniżej omówię wady i zalety źródeł, z których najczęściej pozyskujemy psy.

Sklepy zoologiczne

Rzadko zdarza się, że można nabyć psa w sklepie zoologicznym. Zazwyczaj handluje się tam mniejszymi zwierzętami, jak chomiki, świnki morskie, papugi, tchórzofretki, żółwie, rybki, czasami też koty itp. Jeśli sprzedawca ma na sprzedaż psy i mamy zamiar jakiegoś kupić, należy najpierw przyjrzeć się, czy są one zadbane, mają dość miejsca, czy wyglądają zdrowo, mają dość wody i pożywienia. Ogólnie rzecz biorąc lepiej udać się w inne miejsce w celu zakupu psa.

Rodzina i przyjaciele

Rodzina i przyjaciele są jednym z pewniejszych źródeł pozyskiwania psów. Jeśli zajmują się oni hodowlą psów rasowych, to nie ma lepszego i pewniejszego źródła. Czasami też ktoś z rodziny lub przyjaciół ma do oddania dorosłego psa, ponieważ z jakichś względów nie może się nim już zajmować. Jeśli nie mamy czasu na wychowywanie psa od wieku szczęnięcego, takie rozwiązanie będzie idealne. Najpierw jednak upewnijmy się, że pies jest odpowiednio wyszkolony, nie wyrządza szkód w domu itp., aby później nie mieć kłopotów.

Hodowcy psów rasowych

Kupując psa u hodowcy, należy przyjrzeć się całemu miotowi. Jeśli nie chcemy mieć problemów ze swoim pupilem, wybierzmy osobnika rozbrykanego, żywego i towarzyskiego. Psy ospałe, sprawiające wrażenie chorych, mogą w przyszłości mieć wiele problemów zdrowotnych, na które czasami można wydać majątek przy leczeniu u weterynarza.

Schronisko dla zwierząt

Decydując się na psa ze schroniska dla zwierząt, musimy się dokładnie wszystkiego dowiedzieć od pracowników tego schroniksa na temat psa, którego chcemy nabyć. Musimy dowiedzieć się, jak znalazł się w schronisku, jak się zachowuje itp. Psy w schronisku zazwyczaj oddawane są za darmo lub za symboliczną sumę.

Przybłędy

Jeśli napotkamy przybłędę, pierwsze, co powinniśmy zrobić, to sprawdzić, czy nie ma identyfikatora w postaci mikrochipu. Pies taki może należeć do kogoś, kto teraz strasznie rozpacza z powodu jego utraty. Jeśli nie ma mikrochipu i nie można się skontaktować z właścicielem, należy rozwiesić ogłoszenia w pobliżu zakładów weterynaryjnych oraz w okolicy. Jeśli właściciel się nie znajdzie a chcemy psa przygarnąć, najlepiej jest udać się kontrolną wizytą do weterynarza.

System reklamy Test