Wszystko na temat psów

Pies ze schroniska

Aby mieć psa, niekoniecznie trzeba go kupować u hodowcy. Można też adoptować czworonoga - zarówno szczeniaka, jak i dorosłego - ze schroniska, przytuliska czy od jakiejś organizacji zajmującej się ratowaniem psów.

Psy takie mają niestety złą reputację i wiele osób uważa, że są zbyt nieprzewidywalne oraz naznaczone złym traktowaniem z przeszłości. Z tego powodu mają rzekomo nie nadawać się do ponownego udomowienia. Jest to dalekie od prawdy. Psy z bardzo wielu powodów trafiają do schronisk. Może się zdarzyć, że ktoś z powodu niechcianej psiej ciąży pozbywa się całego miotu. Inne psy trafiają do schronisk, gdy ich właściciele są już w zbyt podeszłym wieku lub mają poważne problemy zdrowotne i nie mogą się nimi opiekować. Charty biorące udział w profesjonalnych wyścigach zostają oddane do schroniska, aby ich nie uśpiono, kiedy już nie nadają się do biegania na torach.

Szczeniaki naturalnie szybciej znajdują domy, a starsze i bardziej kłopotliwe psy trudniej jest gdzieś umieścić. Każda osoba rozważająca przygarnięcie jednego z tych skrzywdzonych przez los zwierząt powinna poradzić się personelu schroniska i kierować jego opinią na temat charakteru psa oraz sposobu opiekowania się nim.

Jest wiele psów, które do schronisk trafiają ze względu na problemy wychowawcze, to znaczy zachowania, które są naturalne dla psów, ale nie do przyjęcia dla człowieka. Łatwiej jest obwinić psa za jego charakter, niż zastanowić się, jaki wpływ miało na niego otoczenie, w tym jego właściciel i wszyscy domownicy. Większość tego typu problemów można wyeliminować, jeśli postaramy się zrozumieć te zwierzęta i poświęcimy im trochę czasu.

System reklamy Test