Wszystko na temat psów

Zakup psa

Czy jesteś gotowy na zakup psa?

Nie każdy człowiek zdaje sobie sprawę, jak dużą odpowiedzialnością jest posiadanie psa i z jakimi obowiązkami jest to związane. Gdyby wszyscy byli w pełni świadomi konsekwencji i odpowiedzialnie podejmowali decyzje, schroniska nie byłyby tak przepełnione, a po ulicach nie błąkałoby się aż tyle bezdomnych psów.

Więcej…

Pies ze schroniska

Aby mieć psa, niekoniecznie trzeba go kupować u hodowcy. Można też adoptować czworonoga - zarówno szczeniaka, jak i dorosłego - ze schroniska, przytuliska czy od jakiejś organizacji zajmującej się ratowaniem psów.

Więcej…

Imiona dla psów

Kiedy kupujemy psa, zazwyczaj musimy podjąć decyzję, jak dać mu na imię. Jest to decyzja trudna, ponieważ imion zarówno dla psów, jak i dla suczek, są setki. Poniższy wykaz pomoże podjąć decyzję, jak nazwać swego pupila. Imiona zostały pogrupowane alfabetycznie i według płci.

Więcej…

Czego należy oczekiwać od psa?

Powody, dla których decydujemy się na zakup psa, bywają bar­dzo różne. Osoba posiadająca dom z ogrodem może życzyć sobie odpowiedzialnego stróża, obrońcy ro­dziny i terenu. Osoba samotna chciałaby mieć bliską duszę, rodzi­na zaś szuka wesołego towarzysza do zabaw z dziećmi.

Więcej…

Miska dla psa

Obecnie na rynku istnieje ogromny wybór misek dla psa. Przed zakupem musimy zastanowić się, jak dużej miski potrzebować będzie nasz pies. Nie kupujmy za dużej, gdyż może to pociągnąć za sobą przekarmianie psa. Niektóre z misek są przeznaczone dla dużych psów.

Więcej…

Pies w rodzinie

Co czynić, by pies dobrze wkomponował się w życie naszej rodziny? Znakomicie ułatwia nam to zadanie sama natura. Jak napisał John Lennon: „Daję sobie radę z niewielką pomocą moich przyjaciół". Choćbyśmy nie wiem jak starali się sobie wmówić, że jest inaczej, wszyscy potrzebujemy poczucia bezpieczeństwa, które daje nam obecność innych.

Więcej…

Chihuahua - pierwsze dni w nowym domu

Gdy już przywieziemy naszego nowego członka rodziny do domu, dajmy mu czas na oswojenie się z otoczeniem, poprośmy dzieci, żeby nie robiły zamieszania, mogą tym przestraszyć psa i sprawa bar­dzo ważna: wszyscy patrzmy pod nogi - szczenię chihuahua jest maleńkie, nadepnięcie na łapkę może skończyć się złamaniem i wizytą u weterynarza.

Więcej…

Testy dla szczeniąt

Gdy wybierasz się do hodowcy w celu wyboru Twojego przyszłego psa, powinieneś wiedzieć, że można z dużym prawdopodobieństwem określić szczególnie ważne cechy charakteru szczeniaka już w momencie jego zakupu (w wieku do 12 tygodni).

Więcej…

Podstawowe wyposażenie dla psa

Kupując psa, musimy być przygotowani na to, że trzeba będzie mu sprawić podstawowe wyposażenie, takie jak miski, smycz, obroża, legowisko, zabawki, zestaw pierwszej pomocy, buda czy zestaw do szczotkowania.

Więcej…

System reklamy Test