Wszystko na temat psów

Inne

Czy jesteś gotowy na zakup psa?

Nie każdy człowiek zdaje sobie sprawę, jak dużą odpowiedzialnością jest posiadanie psa i z jakimi obowiązkami jest to związane. Gdyby wszyscy byli w pełni świadomi konsekwencji i odpowiedzialnie podejmowali decyzje, schroniska nie byłyby tak przepełnione, a po ulicach nie błąkałoby się aż tyle bezdomnych psów.

Więcej…

Dbanie o bezpieczeństwo psa w porze letniej

Lato jest świetną porą na to, aby spędzać czas z psem na zewnątrz, ćwicząc i bawiąc się. Jednakże ważne jest, aby zrozumieć, że wysokie temperatury są niebezpieczne i trzeba dbać o to, aby pies zbyt długo nie był narażony na działanie gorąca.

Więcej…

Agility

Agility jest sportem dla psów polegający na tym, że pies prowadzony jest przez swojego przewodnika  komendami głosowymi i ruchowymi, a jego zadaniem jest szybkie i bezbłędne pokonanie toru przeszkód.

Więcej…

Zamieranie i kręcenie się w koło

Mowa ciała to główny element systemu komunikacji u psów. Warto czasami poobserwować psa w różnych sytuacjach i spróbować zrozumieć, co pies usiłuje nam powiedzieć. Tutaj opiszę dwa typowe zachowania psów - zamieranie i kręcenie się w koło.

Więcej…

Okres lęków u dorastającego psa

Od 8. do 12. tygodnia pies przechodzi przez tak zwany okres lęku lub okres wdrukowania lęku, gdyż każde nieprzyjemne, bolesne lub przerażające doświadczenie, jakie przeżyje szczeniak w tym czasie, pozostawi ślad w jego psychice bardziej, niż gdyby miało to miejsce w innym okresie. Jeśli doświadczenie będzie mocno traumatyczne, pies może mieć zrujnowane życie.

Więcej…

Potrzeby emocjonalne psa

Jedni twierdzą, że psy są pozbawione emocji i nie odczuwają ich, inni zaś twierdzą, że psom, podobnie jak ludziom, towarzyszą emocje. Więcej argumentów przemawia za tym, że pies posiada emocje, a wśród tych emocji możemy wyróżnić takie, jak szczęście, strach, smutek, radość, gniew czy depresja.

Więcej…

Agresywność psów o wysokim popędzie walki

Popęd obronny psa składa się z popędów ucieczki i walki. Jest wywoływany naturalną chęcią przetrwania, właściwą wszystkim gatunkom zwierząt. Popęd obronny charakteryzuje się znacznie większą złożonością, niż popęd stadny oraz łowny, ponieważ bodziec tego samego typu może wywołać agresję, albo chęć ucieczki.

Więcej…

Rodzaje smyczy dla psów

W zależności od potrzeb, a także od charakteru i wielkości psa, wybieramy odpowiednią smycz. A różnorodność wśród nich jest spora. Możemy wyróżnić smycze skórzane, łańcuszkowe, przeciągane, automatyczne, rozciągające się, a także smycze nylonowe i bawełniane.

Więcej…

Kolczatka dla psa

W przeszłości dla ludzi szkolących psy kolczatka była podstawowym rodzajem obroży. Nie ma wątpliwości, że jest to skuteczne narzędzie szkoleniowe. Niektórzy żartobliwie nazywają ją "religijną obrożą", gdyż nawraca ona psa na właściwe zachowanie.

Więcej…

System reklamy Test